mahrahajjaj
mahrahajjaj
01-10-2017
Mathematics
contestada
What is the unit price for thecans
Respuesta :
Аноним
Аноним
01-10-2017
reading from the left unit prices are :-
9 / (2*24) = $0.19 , 10 / (4*12) = $0.21 and 9 / (3*12) = $0.25
The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 66+ )
Otras preguntas
What is force?????????
Tammy sells a car every 3rd day, and Henry sells a car every 5th day. If they both sell cars today, when is the next day that they will both be selling a car on
A Lewis structure is a two-dimensional representation of a molecule that does not necessarily show what shape that molecule would take in three dimensions. From
What are the answers and how?
I’m just lost on this on
The roots of the equation 2x^2 -12x+12 =-3
What will happen to the pressure in the brain if water moves into it from the blood?
Help with questions 9,10,11
Can someone help me plz I’ll give you brainlest or what ever it’s called! The question is : use three examples of how dance can be used in somebody creating a f
Please help me with this homework