blackqueen1029
blackqueen1029 blackqueen1029
  • 02-11-2017
  • Mathematics
contestada

strawberry candy cost 3¢ more than lollipops.

sarah pays 54¢ for 2 strawberry candies and 4 lollipops.

write an equation and solve for your variable.

Respuesta :

rfisher23nms
rfisher23nms rfisher23nms
  • 02-11-2017
The answer is 54 divided by 4
Answer Link

Otras preguntas

Solve for X 4X-(9-3X)=8X-1
What is 1,537 x 242?
Which sentence is correctly hyphenated? Which sentence is correctly hyphenated? She decided to take the long-winding road. A tall-dark man approached the entra
What is the inequality for the question 3x-2<10
which is an example of how ecosystems on earth affect each other
Who can tell me what world war || means
Organizations such as Young Italy, Young Germany, Young Hungary, and Young Ireland all inspired?
What is the product of 4 2/3 and 11 1/4?         A. 8 3/7   B. 52 1/2   C. 44 2/12   D. 56/135
The digestion process starts in the _____. esophagus stomach small intestine mouth
Which planet has very large dust storms