reneeeee2795 reneeeee2795
  • 03-11-2017
  • Mathematics
contestada

Taylor and Jesse are buying a magazine for $3.75 and a snack for $2.49. What is the total cost of the two items?

Respuesta :

Moonwalker7 Moonwalker7
  • 03-11-2017
3.75+2.49= $6.24

Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

How are decisions about what to produce made in australia a.) the wealthy make all decisions about what to produce b.) the aboriginal people make decisions
Which statement is an opinion? Shakespeare’s play Hamlet draws on several earlier sources. Shakespeare wrote poetry as well as works for the theater. Sh
Which of the following is equivalent to C(16, 4)? answer choices: 12! C(16, 12) C(15, 3)
What significant change was made on january 24 in the us military womens history?
Find the surface area of the part of the surface z = x y that lies within the cylinder
Who is the subject of “She Dwelt Among the Untrodden Ways?”
Hey guys! How do you work number 44?! I really need some help, and I would really appreciate it! Thank y’all so much! God Bless!
Which scenarios involve individuals who should seek medical advice? Check all that apply. Joel has abnormal drainage from his ears. Drew is seeing flashes of
Joe and Michelle have a partnership firm. Based on the income-based method of calculating GDP, what category is the income earned by their partnership firm a pa
Why is it that the primary transcript in prokaryotes can immediately serve as mrna while in eukaryotes it undergoes elaborate multistep processing? (select all