23hardinc 23hardinc
  • 02-01-2018
  • Mathematics
contestada

if 3 3\4lbs of candy cost $20.25, how much would 1 lb of candy cost

Respuesta :

ogang0522 ogang0522
  • 02-01-2018
3 3/4 =3.75
20.25 divide 3.75 = 5.4
one pound of candy costs 5.40
Answer Link

Otras preguntas

Noah makes cookies for all his class and each batch of cookies uses 1 3/4 cups of flour. If he uses 15 3/4 cups of flour in all, how many batches of cookies did
would two physically disparate parrots be easy to compare?
Supposing d(t) is known to have value D, what procedure will find the time t at which this happens? 2. Set d(t) equal to v^2/a 6. Set a to zero
How do I do this gas phase equilibrium problem?
an angle measures 85.2 less than the measure of its supplementary angle. what is the measure of each angle? it should be 2 angles or answers. please answer quic
Saul wants to bike 48 kilometers to taste some really good mangoes. 1. Write an equation that represents how many hours (t) the48km start text, k, m, end text t
An/a ___________ is the security role responsible for providing oversight within an organization to ensure policy compliance. Answers: Custodian Auditor User M
4x = y + 3 8x - 3= 2y Graph the system
what type of ability was the topic of primary assessment in the deary, pattie, and starr's (2013) study of the stability of human intelligence?
bibliography at least four should be used​