winterrybaby winterrybaby
  • 04-01-2018
  • Mathematics
contestada

Leilani bought tomatoes that cost $0.84 per pound. She paid $3.36 for the tomatoes. How many pounds of tomatoes did she buy?

Respuesta :

JaredEkey
JaredEkey JaredEkey
  • 04-01-2018
She bought 4 pounds. All you have to do is simply divide
Answer Link
vandever
vandever vandever
  • 04-01-2018
4 pounds of tomatoes
Answer Link

Otras preguntas

Based on the information in the model which equation represents the Pythagorean theorem?
1. Calculate the number of AlCl3 that are produced from 0.25 mol of Al(OH)3. Al(OH)3 + 3HCl --> 3H2O+AlCl3 molar mass of AlCl3 = 133.3g a. 10.0g b. 33.
What does odd exponent look like when graph? a. U-shaped curve b. Straight line c. Symmetric with respect to the y-axis d. Irregular pattern
Mindy’s job involves taking X-rays. Which occupation does Mindy have? A. nuclear medicine technologist B. radiographer C. sonographer D. clinical lab tech
can somebody tell me how to solve this i'm begging.
what is the surface area?
what were some of the benefits to the europeans
Can someone help me with this math question plsss it would mean alot :D! (LOTS OF POINTS!!!!!!!!!!)
What’s the answer for this
there are 30 children in my class. i have 12 sets of mathematcs equipment. i want to arrange the tables in groups so that the equipment is shared equally among