jkmusso jkmusso
  • 02-02-2018
  • Mathematics
contestada

At Kent Middle school, breakfast costs $1.25 and lunch costs $3.75. What percent of the costs of lunch is the cost of breakfast?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-02-2018
33.3 repeating
This can be simply found out by dividing 3.75 from 1.25
1.25 / 3.75 = .33 
Answer Link

Otras preguntas

difference betweenDark web. and Deep Web.​
Try to pronounce the initial (first) sound of the word (thin) and identify its place of articulation. *
priyanka said,"sarita likes to dance with me"​
which ratio is equivalent to 4 to 24
Please tell me the expression to this
What is a expression that is equivalent to 4(6x+ x)
Comprensión A. Explica las relaciones causa-efecto en cada caso. Identifica la causa y el efecto y describe la relación entre ambos. 1. degradación del terreno
essay on 'Environmental Pollution ' in about 200 ​
What is the r-value of the following data, to three decimal places? х у 4 26 5 11 8 13 9 2 13 1
A package of 8 batteries costs $4.72. What is the cost per battery? (hint:find the unit cost, or the cost of one battery