jerm3296 jerm3296
  • 04-02-2018
  • Mathematics
contestada

Mikes favorite peaches are $2.50 per pound at the local farmers market. She bought 13.5 pounds. how much did she spend?

Respuesta :

farewar1
farewar1 farewar1
  • 04-02-2018
2.50*13.5=33.75. She spent $33.75.
Answer Link

Otras preguntas

During the search for U-352, what other "discovery" did George Purifoy and his crew make?
what are some good consequences for child labor
Why do we study economics
In his explanation of the threshold frequency in the photoelectric effect, Einstein reasoned that the absorbed photon must have a minimum energy to dislodge an
A delivery truck drove 203 miles in 3.5 hours. After unloading and loading new cargo, it traveled on another 243 miles for 4.5 hours. What was the average speed
Help ueu Sf dg dgnegndgndgndg sfns efngensgnsg eyney.eymn
Express 2.41 x 10^4 in a standard form
what is the simpliest form of 121/16
What sort of evidence would you provide to prove your thesis in an academic argument about short fiction? A. theme B. primary source textual evidence C. seco
A subatomic particle is removed from an atom to form an ion. A student wants to draw a diagram of this process. From which part of the atom should the student s