Mari333
Mari333 Mari333
  • 05-01-2016
  • Mathematics
contestada

$4.80 for 6 cans unit rate

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link

Otras preguntas

What is 883.59375 rounded to the tenths?
David is the president of his student council. When the leadership team met for the first time, he asked each person to shake everyone's elses hand. If there we
The radius of a cylindrical gift box is ​(4x+3​) inches. The height of the gift box is twice the radius. What is the surface area of the​ cylinder? Write your a
How can the following statement taken from John 1 be possible? He that cometh after me . . . was before me. A. Jesus was born after John, but Jesus led their
Write a word problem whose solution is|-70|=70
Why was was the idea of taxation without representation so important to the colonist leaders?
Subjunctive tenses in Spanish
A Álvaro ______ duelen las piernas. A.)me B.)te C.)le D.)les
Gay - Lussacs Law Question. A gas has a pressure of 699 mmHg at 40°C. What is the temperature at standard pressure?
4555653245725242487385368-2355327532+421576782712737887=IDC