dominion4lyfe dominion4lyfe
  • 01-03-2018
  • Mathematics
contestada

A pack of six cans of coffee cost 12$ . How much would 15 cans of coffee cost

Respuesta :

sauteeddoggo sauteeddoggo
  • 01-03-2018
$30 because 12/6 = 2 so 15 x 2 = 30
Answer Link

Otras preguntas

Jenny's mom says she has an hour before it's bedtime Jenny spends 1/3 of the hour texting a friend and 1/4 of the time brushing her teeth and putting on pajamas
For the body to function normally, the organs and tissues must communicate to control the development of the cells and tissues. If there is a break-down in this
Detoxification is the process of __________. a. receiving counseling for drug addiction b. using medication to build tolerance to addictive drugs c. managing ad
who invented the apple phones
7 balloons cost $ 9.1 what is the unit rate?
How would I change 12.39% to a decimal?
What is 11+5+3x2+8x1
Why is glue so sticky?
Which economist developed an economic theory that became influential during the global depression as well as the rest of twentieth century? a. Adam Smith b. A
What was the political legacy of the Great Depression? (In other words, how did it affect the political climate in the United States for many years?)