holdyngarrettozce8t holdyngarrettozce8t
  • 01-03-2018
  • Mathematics
contestada

A 1 1/2-pound piece of turkey costs $7.98. A 6-ounce package of the same sliced turkey costs $2.49. What is the difference in price per 3-ounce serving?

Respuesta :

laylaadak2005
laylaadak2005 laylaadak2005
  • 08-03-2018
I got $14.72. Hopefully this helped. Btw, I'm sorry that this question was answered so many days after it was asked. 
Answer Link

Otras preguntas

8. Find all the real fourth roots of 256
The weight of 100 identical samples of a subtance is 0.1 pound. What is the weight of 10,000 samples
which of the following sentences includes a module vocabulary word that is not used correctly?A. With a little persistence, you can reach your goals.B. The dogs
Anyone understand coding? Please Help! Thank you! :)
where does the first stage of cellular respiration ,glucose occur
In part two of Trifles, what symbolic impact is made when Susan Glaspell includes quilting as a part of Mrs. Wright’s lifestyle? a. It reinforces the idea that
In what way (or ways) is the current knowledge revolution a child of the industrial revolution?
A seismograph records an earthquake, but scientists do not feel it. The earthquake has a magnitude _____. A : between 3.0 and 4.0 B : > 5.0 C : Between 7.0 a
Which event directly led to the beginning of world war 1?
Which of the following sentences needs the personal A in the blank?