aashay2329p52u8c aashay2329p52u8c
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintballs.All together the balls cost 35.99 . About how much did the paintballs cost per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2018
35.99÷15.6=2.30705128205
rounded to $2.30 per pound

Answer Link

Otras preguntas

Commodore Matthew Perry is best known for taking which action? (1) leading the British East India Company (2) rescuing Europeans during the Boxer Rebellion (3)
Which sequence of 20th-century Cold War events is in the correct chronological order? (1) fall of the Berlin Wall → Cuban missile crisis → adoption of the Marsh
What is the number of pairs of electrons shared in a molecule of N2? (1) 1 (3) 3 (2) 2 (4) 6
True or False: A Caste is a social group someone is born into and can change if they try hard enough
According to one acid-base theory, a water molecule acts as a base when it accepts (1) an H+ ion (3) a neutron (2) an OH- ion (4) an electron
Some scientists have collected and stored seeds for many types of food-producing plants. The purpose of this is to (1) increase the destruction of environments
What is 16 divide ÷ 3/5
Which of the following statements accurately summarize a primary outcome of President Monroe’s domestic policy after the War of 1812 during the Era of Good Feel
Ozone is made of oxygen. What is the formula of ozone if 36g occupies 16.8L at STP?
Mansa Musa was associated with the _____. a. Benin Empire b. slave trade c. Oba of Benin d. Mali Empire