reesecup0202 reesecup0202
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

At a grocery store a four-pack of yogurt costs $3.95. How much does each container of yogurt cost

Respuesta :

Tutiwolf
Tutiwolf Tutiwolf
  • 04-03-2018
99 cents if you round up the 7.
Ver imagen Tutiwolf
Answer Link
yp5652
yp5652 yp5652
  • 04-03-2018
about 99 cents or exactly 0.9875
Answer Link

Otras preguntas

Suppose y varies directly with x, and y = 8 when x = –6. What direct variation equation relates x and y? What is the value of y when x = –2?
You correctly calculated your estimated annual homeowner's insurance of $6474.99. The bank will likely require you to pay a prorated monthly amount to be held i
Name the muscle tendon and the ligament that cover the posterior femoral neck. A) Gluteus medius, iliotibial band, ischial tuberosity. B) Piriformis, greater tr
Solve. A man bought an item for 5000 and sold it at a loss of 25%. How much did he sell it?​
The figure below shows regular hexagon A B C D E F inscribed in a circle. Prove that triangle BDF is equilateral using a two-column proof. Need Help ASAP!
(100 points on this) Compare the volumes of the two figures. Is the volume of the prism less than, greater than, or equal to the pyramid?
Mi amigo______ que la class de Italiano es super dificil
How do you assess the competitive landscape and identify your unique value proposition?
zn+ pb(No3)2=Pb+Zn(No3)2 what is the balence equation
which of the following equations are equations of direct variation? choose all the apply A x - y =1, B 2-3y=0 , c xy=0 D x = -0.25y e X=1 F Y=-x+4