cynthiaphillips cynthiaphillips
  • 03-04-2018
  • Mathematics
contestada

Sarah bought a 20 ounce jar of strawberry jam for 4 dollars. What is the unit price

Respuesta :

lillianwtg
lillianwtg lillianwtg
  • 03-04-2018
it costs $0.20 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

please answer and explain why it's the correct answer
Tomas factored the polynomial completely. What is the value of C? 3x^4 – 18x^3 + 9x^2 –54x Ax(x^2 + B) (x + C) C = ?
A result of the Tea Act of 1773 was that colonial merchants
Two bands are marching in a parade there are 32 people in the first band 40 people in the second band the same number of people are marching in each row in each
Simplify by combining like terms step by step - (3x - 4y) + x Solve each formula for the indicated variable. step by step h = vt -5t^2 , for v
Look at the map. Which countries are the central powers? The choices are in the picture.
#1 The price of a suit decreased from $280 to $182 during a clearance sale. What is the percent of decrease in the price? Round to the nearest percent, if neces
Daren spends 39 minutes studying for his Science test. He then does 6 chores. Each chore takes him 3 minutes. How many minutes does Darren spend studying and do
Explain how to identify a starting position on a line.
A result of the Tea Act of 1773 was that colonial merchants