zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

If each iTunes song costs $0.99 and Wade bought 24 songs, how much was the total cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer should be $23.76

Hope this helps!
Answer Link
ktenesaca0
ktenesaca0 ktenesaca0
  • 02-07-2018
the total you are going to get it going to be $23.76
Answer Link

Otras preguntas

Shawna needs a new bed pillow. One store was selling TWO pillows for $19.00. How much would Shawna pay for ONE pillow?
Do you think the moments of silence made the music better or worse?
Kandice can bake 48 cakes in 6 days. How many cakes can she make in 4 days?
The local newspaper has letters to the editor from 80 people. If this number represents ​2% of all of the​ newspaper's readers, how many readers does the newspa
who has amari texted last? children of blood and bone ASAP
The molecule shown here can decolourise bromine water (above) draw the full structural formula of the molecule formed by its reaction with bromine​
Eli weighed 6 pounds, 5 ounces when he was born. How many ounces did he weigh? I’M TIMED PLZ HURRY
Cost of meal for 3 at Olive Garden Restaurant with the tax is $54. How much would a 15% tip be for the waiter? (Round your answer to the nearest dollar amount.)
Type in the missing values to complete the simplified form of the expression 4x –4 + 3y + 6 –2x + 3y. _x+_y+_ and please explain why its not 6x+6y+2
what are the different levels of organization in an organism​