nickaaron28393
nickaaron28393 nickaaron28393
  • 01-12-2020
  • Spanish
contestada

5 pounds of apples cost $12. At this price, how much do 3 pounds of apple cost? Show your work using proportion or ratio table.

Respuesta :

renteria53 renteria53
  • 01-12-2020
What does this have to do with Spanish?
Answer Link

Otras preguntas

write the equation in function form.then graph the equation x-3y=-9 ???
how did jazz demonstrate the independent spirit of the times?
Which sentence uses a verb that agrees with its subject?A.In a dark corner of the attic were many unopened boxes.B.Across the surface of the water glides swans.
write the equation in function form.then graph the equation x-3y=-9 ???
A rocket is launched from the ground. The function  h(t)= -4.9t^2 +180t   models the height of a rocket launcher from the ground t seconds after it is launched.
@stewyWhich sentence uses a verb that agrees with its compound subject?     A.Waiters and waitresses serve the diners at the banquet.B.cell phones and tablets i
Write down a sensible metric unit for measuring A) the distance from London to Paris B) the amount of water in a swimming pool
Pistachios were priced at 3 pounds for $ 6.99. (a) what were the price per pound? (b) how much would 10 pounds of pistachios cost?
write the equation in function form then graph it 5x-2y=6 thx to the ppl who help
He believed that while there is serious unemployment in our auto industry, we should not ________ foreign cars. (A) build (B) repair (C) review (D) import (E) c