natemaster2108 natemaster2108
  • 01-04-2021
  • Mathematics
contestada

HELLPP DUE BY 1pm PACIFIC HELLPP ASAP

HELLPP DUE BY 1pm PACIFIC HELLPP ASAP class=

Respuesta :

4403006
4403006 4403006
  • 01-04-2021

Answer:644.355

i tried ok

Step-by-step explanation:

Answer Link
emorty
emorty emorty
  • 01-04-2021

I got you!

Since you dont know how many individual songs he wrote, we will represent that as x. Now, to find the total amount spent on buying "x" individual songs, you would have to multiply that by the 1.29$ it costs. Therefore, with the inclusion of the 9.99$ from the album, your equation is:

50 = 1.29x + 9.99

Answer Link

Otras preguntas

What step do I do first
The graph of the function y = x2 + 2 is shown. Which equation will shift the graph of the function down 4 units?
Which of the following words is a verb? senior citizen she sit where
What does it Mean when a cat Hisses?
A lotion is made from an oil blend costing $1.50 per ounce and glycerin costing $1.00 per ounce. Four ounces of lotion costs $5.50
estimate the answer to the following problem to the nearest 10 13+46+87= a. 130 b.155 c.160 d.150
What would be the best way to get an unbiased sample that represents the population for the following topic: How do people feel about the new lit soccer fields
is the expression 3(x+2) equivalent to 3x+6
What 91 square root divided by 34 multiplied by 5
what is roman art called